Haier THASNQ286TM5-84
Brand: Haier
Price: €350,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 411213d8-3515-4fce-ab15-a027e7b97f62
Description
Listed on idealo: 2025
Colour: White
Household Size: Medium Household (3 - 4 persons)
Noise Level: Normal
Energy Rating: A
Energy Consumption kWh: 47
Capacity: 8 kg
Water Consumption: 44 Litres
Spin Efficiency: B
Noise Level Spinning: 77 dB(A)
Airborne Sound Emission Class: C
Spin Speed (rpm): 1,200 rpm
Drum Volume: 46 Litres
Wash Time: 218 min
Connected Load: 1,500 Watt
Functions: Stain Detection, Seperate Temperature Selection, Variable Spin Speed, No Spin/Rinse Hold, Anti-Crease, Automatic Load Detection, Delay Start Timer
Features: Soft Opening System
Safety Features: Foam Recognition, Imbalance Control, Child Lock, AquaStop
Operation: Electronic Single-Button Operation, Touch Control
Display: LED
Display Status: Remaining Time Indicator, Spin Speed Indicator, Temperature Display
Type: Freestanding
Drum Material: Stainless Steel
Engine Types: Inverter Motor, Brushless Motor
Number of Washing Programs: 12
Wash Programs: Allergy/Antibacterial/Hygiene, Standard Program, Special Program, Rinse/Spin/Drain, Quick Program, Eco / Energy Saving, Baby Care, Extra Rinse, Cold Wash
Height: 86 cm
Width: 41 cm
Depth: 60 cm
Weight: 58 kg
Body Width: Narrow
Smart Home: Wi-Fi, Control via Smartphone, Bluetooth
Supported App: hOn
Specifications
| Product Types | Toploader Washing Machine, Smart Washing Machine |
|---|---|
| Listed on idealo | 2025 |
| Colour | White |
| Household Size | Medium Household (3 - 4 persons) |
| Noise Level | Normal |
| Energy Rating | A |
| Energy Consumption kWh | 47 |
| Capacity | 8 kg |
| Water Consumption | 44 Litres |
| Spin Efficiency | B |
| Noise Level Spinning | 77 dB(A) |
| Airborne Sound Emission Class | C |
| Spin Speed (rpm) | 1,200 rpm |
| Drum Volume | 46 Litres |
| Wash Time | 218 min |
| Connected Load | 1,500 Watt |
| Functions | Stain Detection, Seperate Temperature Selection, Variable Spin Speed, No Spin/Rinse Hold, Anti-Crease, Automatic Load Detection, Delay Start Timer |
| Features | Soft Opening System |
| Safety Features | Foam Recognition, Imbalance Control, Child Lock, AquaStop |
| Operation | Electronic Single-Button Operation, Touch Control |
| Display | LED |
| Display Status | Remaining Time Indicator, Spin Speed Indicator, Temperature Display |
| Type | Freestanding |
| Drum Material | Stainless Steel |
| Engine Types | Inverter Motor, Brushless Motor |
| Number of Washing Programs | 12 |
| Wash Programs | Allergy/Antibacterial/Hygiene, Standard Program, Special Program, Rinse/Spin/Drain, Quick Program, Eco / Energy Saving, Baby Care, Extra Rinse, Cold Wash |
| Height | 86 cm |
| Width | 41 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 58 kg |
| Body Width | Narrow |
| Smart Home | Wi-Fi, Control via Smartphone, Bluetooth |
| Supported App | hOn |
Reviews
Amazing value!
Worth it
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Does the job
Can't fault it, great price too
Exactly what I needed. Very happy with this.
Arrived safe and sound, very pleased
Love how well made this is. Already recommended to my family.
Definitely worth the money
Great value for money. Will definitely be buying again.
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.