Haier THASNQ476TM4-84
Brand: Haier
Price: €404,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 00685a37-f7e7-4578-9e78-17abc81f9383
Description
Listed on idealo: 2025
Colour: White
Household Size: Medium Household (3 - 4 persons)
Noise Level: Normal
Energy Consumption kWh: 52
Capacity: 7 kg
Eco Programme Duration: 3:28 h
Water Consumption: 42 Litres
Spin Efficiency: B
Noise Level Spinning: 79 dB(A)
Airborne Sound Emission Class: C
Spin Speed (rpm): 1,400 rpm
Drum Volume: 46 Litres
Wash Time: 208 min
Functions: Delay Start Timer
Safety Feature: AquaStop
Delay Timer Length: 24 h
Operation: Touch Control, Electronic Controls
Display: LED
Display Status: Spin Speed Indicator
Type: Freestanding
Drum Material: Stainless Steel
Engine Type: Inverter Motor
Number of Washing Programs: 16
Height: 86 cm
Width: 41 cm
Depth: 60 cm
Weight: 58 kg
Body Width: Narrow
Smart Home: Wi-Fi
Supported App: hOn
Specifications
| Product Types | Toploader Washing Machine, Smart Washing Machine |
|---|---|
| Listed on idealo | 2025 |
| Colour | White |
| Household Size | Medium Household (3 - 4 persons) |
| Noise Level | Normal |
| Energy Consumption kWh | 52 |
| Capacity | 7 kg |
| Eco Programme Duration | 3:28 h |
| Water Consumption | 42 Litres |
| Spin Efficiency | B |
| Noise Level Spinning | 79 dB(A) |
| Airborne Sound Emission Class | C |
| Spin Speed (rpm) | 1,400 rpm |
| Drum Volume | 46 Litres |
| Wash Time | 208 min |
| Functions | Delay Start Timer |
| Safety Feature | AquaStop |
| Delay Timer Length | 24 h |
| Operation | Touch Control, Electronic Controls |
| Display | LED |
| Display Status | Spin Speed Indicator |
| Type | Freestanding |
| Drum Material | Stainless Steel |
| Engine Type | Inverter Motor |
| Number of Washing Programs | 16 |
| Height | 86 cm |
| Width | 41 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 58 kg |
| Body Width | Narrow |
| Smart Home | Wi-Fi |
| Supported App | hOn |
Reviews
Best thing I've bought in a while
Really good value for the price
Definitely worth the money
Excellent stuff
Does the job perfectly... will be ordering more
Speedy delivery, impeccable condition
Absolutely brilliant!
Quality is really good... can't complain about anything really.
Worth it
Perfect 👍
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.